Nanaimo 160 g/m² kortärmad herrtröja
Art.nr. 3801101
Minsta antal: 1 st
Den kortärmade Nanaimo t-shirten herr i 160 g/m² bomull är perfekt för alla tillfällen och ett bekvämt tillägg till varje garderob. Den ringspunna bomullen ger ett starkare och jämnare garn vilket resulterar i ett mer slitstarkt tyg som garanterar högkvalitativ varumärkesmärkning. Den har sidosömmar för att säkerställa en bra passform, och med det tryckta Elevate-märket i halsen är den alltid bekväm att bära. Förstärkta axlar för en kontinuerlig passform även efter långvarig användning.
1,74 kg
Välj variant
Finns i 15 varianter
Pris
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
Märkning
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x230 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x230 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x230 mm) max 500 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x230 mm) max 750 cm² (Full color)
-
- Screentryck impact tryck mitt på bröst fram (300x380 mm)
-
-
-
-
-
- Screentryck impact tryck mitt på bröst fram (300x380 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer impact tryck mitt på bröst fram (280x230 mm)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 500 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm) max 750 cm² (Full color)
-
- Brodyr impact tryck övre rygg bak (99x99 mm)
-
- Screentryck impact tryck övre rygg bak (310x380 mm)
-
-
-
-
-
- Screentryck impact tryck övre rygg bak (310x380 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer impact tryck övre rygg bak (280x230 mm)
-
- DTF Transfer övre vänsterärm (90x100 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- Screentryck övre vänsterärm (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Screentryck övre vänsterärm (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer övre vänsterärm (90x100 mm)
-
- DTF Transfer vänster bröst (120x120 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer vänster bröst (120x120 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- Brodyr vänster bröst (99x99 mm)
-
- Screentryck vänster bröst (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Screentryck vänster bröst (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer vänster bröst (120x120 mm)
-
- DTF Transfer övre högerärm (90x100 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- Brodyr övre högerärm (57x57 mm)
-
- Screentryck övre högerärm (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Screentryck övre högerärm (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer övre högerärm (90x100 mm)
-
- DTF Transfer höger bröst (120x120 mm) max 100 cm² (Full color)
-
- DTF Transfer höger bröst (120x120 mm) max 300 cm² (Full color)
-
- Brodyr höger bröst (99x99 mm)
-
- Screentryck höger bröst (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Screentryck höger bröst (120x120 mm)
-
-
-
-
-
- Transfer höger bröst (120x120 mm)
-
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL |
Totalt pris kr
close
Offertförfrågan på Nanaimo 160 g/m² kortärmad herrtröja
st
Bifoga fil
Ingen fil vald
Välj en eller flera filer.
Vänligen fyll i alla obligatoriska fält
Tack för att du kontaktat oss
Vi återkommer med svar så snart vi kan.
Produktdetaljer keyboard_arrow_down
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 34 |
| CO2-avtryck | 1,74 kg |
| Modell | Male |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Single jersey av Bomull, 160 g/m2 |
| Förpackning | 50st |
| Bruttovikt | 9kg |
| Vikt | 7,6kg |
| Förpackning | 37x51x19cm |
| GTIN / EAN | 8713159123613 |
| GPSR-Information |
PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | BSCIOEKO-TEX®BSCI,Wrap Gold |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
Stafflade priser
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 114,00 | 108,00 | 106,00 | 104,00 |
Lagersaldo keyboard_arrow_down
| XS | 146 |
| S | 1042 |
| M | 3164 |
| L | 3420 |
| XL | 2881 |
| XXL | 1056 |
| 3XL | 377 |
Liknande produkter
Prisspecifikation:
| Produkt | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | Tom kolumn | Tom kolumn | {total} |